Vegaaninen appelsiini-suklaakuppikakku

gluteeniton
kauraton
laktoositon
luontaisesti gluteeniton
maidoton
munaton
Sisältää kookosta
vegaaninen
vehnätön

Nämä vegaaniset ja luontaisesti gluteenittomat kuppikakut sopivat erityisesti aikuiseen makuun, sillä mehevässä suklaakakkupohjassa maistuu myös häivähdys tumman mokan paahteisuutta. Kakun päälle on pursotettu pehmeää ja suussasulavaa kinuskipaahteista appelsiinikreemiä. Kuppikakkua koristamassa on kuivattua appelsiinia ja vegekinuskia. Tämä ihanuus on vegaaninen, gluteeniton, kauraton ja soijaton, muttei missään nimessä mauton!

 

Kuvan koristelu on suuntaa-antava.

Vegaaniset appelsiini-suklaakuppikakut - 4,50€ /kpl

18,00 €

- +

Saatavilla 16.1. alkaen

Virtasalmen viljatuotteen vaalea jauhoseos (riisijauho, tumma täysjyväriisijauho, tattarijauho, maissijauho (GMO-vapaa), maissisuurimo (GMO-vapaa), perunajauho ja psyllium) 

sokeri 

kaakaojauhe (happamuudensäätöaine (kaliumkarbonaatti))

ruokasooda 

suola 

Riisijuoma (riisipohja (98,4%) (vesi, riisi (12,5%)), auringonkukkaöljy, kalsium (trikalsiumfosfaatti), merisuola, stabilointiaine (gellaanikumi), happamuudensäätöaine (kaliumfosfaatit), vitamiinit B12, D2)

rapsiöljy

vaniljasokeri (sokeri, vanilja, aromi (vanilja))

Slow Forest-kahvi

banaanisose (100% banaani)

fariinisokeri

kookoskerma (kookospähkinäuute 80%, vesi)

Keiju-margariini (rypsiöljy, vesi, kasvirasvat (palmu ja kookos), emulgointiaineet (E471 ja E472c), suola, happamuudensäätöaineet (sitruunahappo, natriumkarbonaatti, aromi, A- ja D-vitamiinit, väri (beta-karoteeni)

tomusokeri 

appelsiinin kuori

kuivattu appelsiini

Tutustu myös näihin herkkuihin

Porkkanakakku

Lohipiirakka

Tuplasuklaakuppikakku

Tofu-pinaattipiirakka

Gluteeniton sämpylä

Vegaaninen appelsiini-suklaakakku

Feta-tomaattipiirakka cocktailpala

Herkkuhetki kahdelle -lahjakortti

Keto-Vuohenjuusto-lehtikaalipiirakka

Mango-ananassmoothie