Kalkkuna-avokadoruisleipä | Suolaiset | Miriam's Jyväskylä

Miriam's Herkkukauppa

VALITSE TUOTEKATEGORIA

Suolaiset Leivät ja sämpylät

Kalkkuna-avokadoruisleivät

laktoositonmaidoton

Saatavilla 29.3.

Terveellisen ja maukkaan täytetyn ruisleivän välistä löytyvät kalkkunaleike ja tuoreet avokadosiivut ovat raikas yhdistelmä. Lisäksi leivältä löytyy maidoton levite sekä muita kasviksia. Hyvä välipala tai aloitus aamulle!

Kalkkuna-avokadoruisleivät 4,50€
Aseta nouto-/kuljetuspäivä

Tutustu myös näihin herkkuihin

Aamiaissämpylät
Joka aamu Miriam'sin leipomosta tulvahtaa ihana tuoksu, kun tuoreet aamiaissämpylät nostetaan uunista ulos. Aamiassämpylöitä saat myös valmiiksi täytettyinä kahvilaltamme.
Avocado-hummussämpylät
Herkullinen Miriam'sin oman leipomon tuore peruna-vehnäsämpylä, jossa täytteenä hummusta, avocadoa ja tuoreita kasviksia. Vegaaninen.
Gluteeniton avocado-hummussämpylä
Kokonaan gluteeniton ja vegaaninen herkkusämpylä! Täyttenä herkullista hummusta, salaattia, tomaattia, kurkkua sekä avocadoa.
Gluteeniton juustosämpylä
Kokonaan gluteeniton ja vehnätön sämpylä, jonka täytteenä on juustoa, kurkkua, salaattia ja tomaattia.
Gluteeniton paahtopaistisämpylä
Kokonaan gluteeniton ja vehnätön sämpylä, jonka täytteenä on naudan paahtopaista, kurkkua, salaattia ja tomaattia.
Juustosämpylät
Herkullinen Miriam'sin leipomon tuore peruna-vehnäsämpylä, jossa täytteenä gouda-juustoa, kurkkua, salaattia ja tomaattia.